07
груд.

Мистецтво — саме життя і воно безсмертне

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 10085
  • Друк

Мистецтво — саме життя і воно безсмертне5 грудня курсант 2 курсу факультету підготовки спеціалістів ракетно – артилерійського озброєння Військової академії сержант Євген Прокопович (учасник АТО) прийняв участь в експозиції, приуроченої до Дня Збройних Сил України, що відбулася в Одеському історико - краєзнавчому музеї.

Під час відкриття експозиції Євген мав можливість познайомитися та поспілкуватися з ветеранами Збройних Сил, учасниками АТО, молодими людьми, які прийшли в музей, щоб побачити наживо людей, мужність та відвага яких, захищає Україну.

Також курсант дізнався про історію створення музею, який розташований в самому центрі Одеси, в особняку палацового типу (особняк Новікова), побудованому в 1876 році за проектом відомого одеського архітектора Фелікса Гонсіоровського. Будівля будувалося для одного з великих представників промислово-комерційної еліти того часу — Олександра Яковича Новікова, онука знаменитого одеського купця першої гільдії Іллі Новікова, власника, заснованої в 1806 році, канатної фабрики. Вперше музейна експозиція розмістилася тут в 1948 році. Це була виставка «Героїчна оборона Одеси», на основі якої згодом створили республіканський Музей оборони Одеси. 6 травня 1956 гостинно відчинив двері своїм першим відвідувачам Одеський державний історико - краєзнавчий музей. Він був сформований на базі Музею оборони Одеси та Одеського обласного краєзнавчого музею. Документи, друковані видання, предмети прикладного та образотворчого мистецтва, нумізматичні колекції XVII–XIX століть, пов'язані з історією міста і краю і колись входили до зібрання Музею Одеського товариства історії та старожитностей, Музею книги, Музею Старої Одеси і деяких інших, виявилися складовою частиною його фондів.

Сержант Прокопович був здивований тим, що зібрання музею налічує близько 120 тисяч експонатів і вважається одним з найкращих в Україні.

Виступаючи наприкінці експозиції Євген Прокопович поділився з молодим поколінням власним бойовим досвідом, набутим під час виконання завдань у зоні АТО та висловив слова глибокої вдячності за запрошення, подякував організаторам за надану можливість познайомитися з цікавими людьми, був вражений побаченим і висловив надію на подальшу співпрацю музею з Військовою академією з метою національно-патріотичного виховання молоді, яка на сучасному етапі стоїть на сторожі держави, захищає її суверенітет та територіальну цілісність.

Рейтинг
1 голос